Tanie książki online

Uśmiech losu Katarzyny Michalak – dlaczego to idealna pozycja na święta?

Uśmiech losu Katarzyny Michalak – dlaczego to idealna pozycja na święta?

Na święta, czas kiedy długo jest ciemno i ponuro, a na dodatek tak zimno, że nie chce się wychodzić z domu potrzebna jest odpowiednia lektura. Książki, podobnie jak koce, mają “ogrzewającą” moc, grzeją one jednak nie ciało, a duszę. Jedną z takich powieści, które mogą ogrzać w długie, ciemne zimowe popołudnia jest właśnie “Uśmiech losu” Katarzyny Michalak (https://www.taniaksiazka.pl/usmiech-losu-katarzyna-michalak-p-1314390.html). Jeśli nie wiesz jeszcze, kim jest ta autorka albo zastanawiasz się, o czym właściwie jest ta powieść czytaj dalej. Przede wszystkim trzeba jednak ostrzec, że jest to piąty tom serii książek (serii Mazurskiej) warto więc wcześniej zapoznać się z innymi pozycjami, jakie na koncie ma ta pisarka.

Kim jest Katarzyna Michalak?

Katarzyna Michalak  (ur. 1969, Warszawa) to autorka, która pisanie bestsellerów ma we krwi. Na liście najchętniej czytanych książek skończyło aż kilkanaście jej powieści. Jest ona autorką niezwykle wszechstronną, bo gdy pisze swobodnie sięga po różnorodne gatunki literackie – od fantasy, przez powieść obyczajową i sensację, aż po erotyk. Poza tymi intelektualnymi podróżami po stylach i gatunkach literackich sama Katarzyna Michalak jest raczej domatorką – pisze, zaszywając się w domku na wsi i ciesząc się pięknem natury o każdej porze roku. Wydaje się, że jej książki dotyka zawsze z jednej strony niesamowita wszechstronność pisarki, a z drugiej strony pewna metaforyczna “przytulność”, którą wnosi ona do każdego ze swoich tekstów, sprawiając, że w każdym z nich odnaleźć możemy promyk nadziei.

Co jest wyjątkowego w powieści “Uśmiech Losu” Katarzyny Michalak?

Uśmiech Losu” to opowieść o miłości ze świętami w tle. Ogólnie streszczając fabułę – główną bohaterką powieści jest dziewczyna, której niezwykle silne pragnienie bycia mamą niszczy jej relacje z partnerem. Niemożliwość czy trudność w zrealizowaniu tego pragnienia odcina główną postać od osób, które kocha. Dziewczyna czuje się wyalienowana do tego stopnia, że w wigilijny wieczór ucieka. “Uśmiech losu” Katarzyny Michalak to powieść dla tych, którzy lubią “słodko-gorzkie” książki, zakończenia, jak i same Boże Narodzenie. Jak zaznacza wydawca powieści, los głównej bohaterki mógłby skończyć się tragicznie, gdyby nie fakt, że odnajduje ona psa, któremu pragnie ocalić życie. “Uśmiech losu” jest więc opowieścią o stracie, o negatywnych emocjach targających ludźmi, ale jest w tej całej powieści – jak sugeruje tytułowy “uśmiech losu” jakaś nadzieja. Jest też wieczór wigilijny i znaczące – może nie mówiące – ale pełniące ważną funkcję w powieści – zwierzęta. Trudno więc oprzeć się tej pozycji, zwłaszcza, że idą święta. Zwłaszcza, że – pomimo wszechstronności – Katarzyna Michalak specjalizuje się jednak w literaturze obyczajowej, a jako weterynarz z wykształcenia jak nikt potrafi wczuć się w zwierzęta, których akurat w tej powieści nie brak.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com